תכניות ייחודיות ומגמות

תיכון ראשית למצוינות אישית ייצג את ישראל בתחרות הרובוקופ העולמית בקנדה הקיץ, כשהוא מציג בתחרות את הרובוט שתלמידי התיכון פיתחו. במשך השנה תלמידי כיתות ח' בליווי מדהים של שני תלמידי כיתה י"א – אביעד נואמה ודניאל ניאזוב – הרכיבו רובוט שהתחרה מול מתחרים רבים, וזכינו באחד המקומות הגבוהים בתחרות העולמית.

היסטוריה כמו באוניברסיטה

בשנה"ל תשע"ח החלו תלמידי ההיסטוריה של כיתה י' בתיכון ראשית בפרויקט המרת בחינת הבגרות מבחינה בסיום כיתה י"א, ל"תלקיט חקר" ובו 12 מטלות חקר שהתלמידים כותבים במשך השנתיים. בשנת תשע"ט יורחב הפרויקט וימשיך בכיתות י"א.

הפרויקט מקנה לתלמידים מיומנויות שלצערנו הרב הסטודנטים לא מתמקצעים בהם כמו מיומנות ניתוח מאמרים, קריאה ביקורתית, חיפוש, הסקת מסקנות ועוד. כל זאת התלמידים לומדים בדגש מיוחד במטלות שהם מגישים.

דיבייט: לומדים להתדיין

בתיכון ראשית למצוינות אישית פועלת תכנית הדיבייט של עיריית תל-אביב, המאפשר ללמוד ולחקור באמצעות כלי חינוכי חשוב – כיצד מתווכחים ואיך דנים בסוגיות לא פשוטות ומורכבות. בשנה"ל תשע"ח השתתפו תלמידי ט' בתחרות דיבייט בעברית ותלמידי כיתה י' בדיבייט באנגלית וזכו במקומות גבוהים.

פרויקט של עשר שנים

תיכון ראשית למצוינות אישית הוא התיכון היחיד במדינה, ששם לעצמו למטרה ללוות את תלמידים במשך עשר השנים החשובות בחייהם, ואולי הגורליות ביותר – מגיל 13 ועד 23. כלומר: מגיל הכניסה לחטיבת הביניים ועד גיל קבלת התואר הראשון באוניברסיטה.

לשם כך, תיכון ראשית מקדם קשר רצוף עם הנערים בשכונות המגורים גם לאחר שעות הלימודים וגם אחרי סיום הלימודים של כיתה י"ב. התיכון שלנו ערוך לליווי על בסיס שותפות והבנה לקראת השיבוץ לצבא או לקבלה למכינה קדם צבאית.

מצטיינים בספורט

תיכון ראשית מעצים את תלמידי החינוך המיוחד בשיעורי הספורט ומאמן את הכיתות להצלחה בנבחרות ובתחרויות שונות במסגרות מחוזיות וארציות. תלמידים נוספים מצטיינים בריצות ובתחרויות ספורט נוספות. רק בשנה האחרונה זכינו בעשרות תחרויות. תוכלו לקרוא על כך בדף המיוחד באתר החינוך הגופני.

קריאה וכתיבה מחוללת הבנה

פרויקט הדגל של כיתות ז' בשנה"ל תשע"ח היה "כתיבה מחוללת הבנה", שהוא פרויקט מדהים שהוביל את התלמידים ללמוד לכתוב בצורה מנוסחת ומסוגננת, תוך התאמנות חוזרת ונשנית ע"י המורים בתחום התושב"ע והתנ"ך. הפרויקט הפך להצלחה גדולה ותלמידי כיתות ז' שעולים ל-ח' כבר מחכים להתחיל את הפרויקט שוב, ולקבל כלים לקריאה ולכתיבה.

בניית חדרי בריחה

עוד פרויקט דגל של תיכון ראשית בשנת הלימודים האחרונה – הקמת חדרי בריחה במתמטיקה, פיזיקה, ביולוגיה, היסטוריה ועוד מקצועות – אשר מביאים את התלמידים המקימים אותם לחשיבה מסוג גבוה יותר, הרפתקאה ויצירתיות, ואלו שמשחקים בהם לאחר מכן מתמודדים עם חידות מאתגרות שמסייעות להם לרמת חשיבה מסוג גבוה.

נתיבים לאוניברסיטה

פרויקט ייחודי לתלמידי כיתות ז' בו הם נפגשים עם האוניברסיטה. הם שומעים הרצאות בנושאים מגוונים, נוסעים לאוניברסיטה להכיר ולבקר – וחולמים על העתיד.

מגמות הלימוד בתיכון ראשית

מגמת אלקטרוניקה

מגמת אלקטרוניקה היא מגמה ותיקה בתיכון ראשית. במהלך ארבע שנות הלימוד במגמה, התלמידים לומדים כדי להנדס אלקטרוניקה ברמה של בגרות 10 י"ל והמצטיינים בה ימשיכו גם בצבא בחיל התקשוב בתפקידי מפתח חשובים. רכז המגמה הוא מימון אטיאס. ניתן לקרוא עוד בלחיצה על האייקון

מגמת מחשבים

מגמת מחשבים בתיכון ראשית היא מגמה בה התלמידים לומדים תכנות מחשבים, בניית חומרה וטיפול בחומרה. רכז המגמה הוא בועז וילון. ניתן לקרוא עוד בלחיצה על האייקון.

מגמת תקשורת וניו-מדיה

מגמת תקשורת וניו-מדיה היא מגמה ותיקה בתיכון ראשית, אשר התלמידים שבוחרים בה מקבלים מפתח חשוב להבנת המציאות התקשורתית בישראל ובעולם. בניו-מדיה מתנסים התלמידים בבניית אתרים ובניהול של אתרים, תוך שימת דגש על אקט חינוכי אותו הם צריכים להביא לידי ביטוי באתר. רכזת המגמה היא יעל כהנא. ניתן לקרוא עוד בלחיצה על האייקון

מגמת ביולוגיה

מגמת-עלית בתחום הביולוגיה בהיקף של 5 יחידות לימוד, בה התלמידים מכירים לעומק את מערכת הביולוגיה בגוף האדם, עורכים ניסויים ועוד. תוכלו לקרוא עוד על המגמה בלחיצה על האייקון. רכזת המגמה: ליליאן לטין.

מגמת פיזיקה

מקצוע הפיזיקה הוא לב ליבו של התרבות המדעית המודרנית. הגילויים בתחום הפיזיקה שינו את תפיסת האדם על עצמו, על העולם והסובב אותו מזה אלפי שנים. הפיזיקה תורמת להתפתחות מקצועות נוספים כגון כימיה, ביולוגיה, והנדסה. הפיזיקה הוא יסוד נרחב בעולם הטכנולוגיה. הפיזיקאים משמשים במחקר ופיתוח באקדמיה צבא ותעשיה. תלמיד הלומד פיזיקה מאפשר לעצמו אפשרויות רבות מאתגרות בהמשך בצבא ובאזרחות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן